Életük üzenet

2018. április 09., címkék: Martin Luther King, martin luther king, baptista egyház, billy graham

Martin Luther King és Billy Graham élete azt üzeni: van egy hatalom felettünk, amely nélkül nem lehetünk sikeresek és boldogok. Két nagy hatású amerikai lelkipásztorra: az ötven éve meggyilkolt polgárjogi aktivistára és a februárban elhunyt világhírű evangelizátorra emlékeztek Budapesten április 9-én, hétfőn.

Életük üzenet

Válogatáskötet jelent meg Martin Luther King publicisztikáiból és prédikációiból

2010. április 19., címkék: debreceni teológia (drhe), martin luther king, jubileum, Hírek, kiadvány

A Reménység Testamentuma című kötetet a Debreceni Református Hittudományi Egyetem Szociáletika Tanszéke jelentette meg a Nobel-békedíjas, amerikai baptista tiszteletes születésének 80. évfordulójára emlékezve.

Hitvallással birodalmak ellen

2010. január 17., címkék: Nagyvilág, martin luther king, református világszövetség (rvsz), református világközösség (rev)

Az Egyesült Államokban Martin Luther King-napot tartanak, az észak-amerikai, valamint a karibi térség protestáns, református vezetői pedig azért találkoztak, hogy előkészítsék azt a kampányt, melynek célja a faji és gazdasági igazságtalanságok felszámolása.

Az amerikai presbiteriánusok King emlékmenetet tartanak

2010. január 11., címkék: Nagyvilág, usa presbiteriánus egyháza (pcusa), születésnap, martin luther king

Minden év januárjában USA-szerte megemlékeznek a baptista békeharcos lelkész, béke Nobel-díjas Martin Luther King életéről és munkásságról. Születésnapja 71. évfordulójára az USA Presbiteriánus Egyháza (PCUSA) is készülődik.

A faji megkülönböztetés elleni békés egyházi küzdelem mártírja tiszteletére január 15-én „Legyünk jó szomszédok” mottóval az amerikai presbiteriánusok sok templomában hirdettek megemlékezést. Január 17-én, 2000 óta, amikor is Bush elnök hivatalos emléknappá tette ezt az évfordulót, minden amerikai templomban megemlékeznek Martin Luther Kingről. Ezt megelőző pénteken délután a presbiteriánusok háromórás emlékező békemenetet tartanak Louisvilleben. Az alkalmat és az országos megemlékezést a PCUSA Kulturális Eredményesség Irodája szervezi. A délutáni menet rövid istentisztelettel indul,  amit Dr. B. Hudson, a louisvillei egyetem dékánjának, a pán-afrikai tanulmányok intézete professzorának rövid előadása követ az Ohio folyó partján fekvő emlékparkban. Ez  után jön az ünnepség, amire az Amerikai Közösségi Központban kerül sor, ahol elsősorban az USA-ba bevándorolt afrikaiak és latin-amerikaiak leszármazottai találkoznak egymással. A PCUSA az Államok egyik legerősebb protestáns egyháza, 2,2 millió tagja, s több mint 10 000 gyülekezete van. Krisztus megbízásának az értelmében legfontosabb szolgálati területének a missziót tekinti az USA-ban és szerte a világon. (pcusa.org – 2010-01-11 – dr. békefy – ©reformatus.hu)